Tillsonburg Arena (Memorial), Venues, Minor Novice White (Tillsonburg Minor Hockey Inc.)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
Cowards Bantam Girls
(1-0)
11:30 AM
vs. St. Marys Rock C
[BAND1-46]
Old Timers Peewee Rep
(3-0)
12:45 PM
vs. Delhi Rockets
[PWA14]
WSC Atom LL#1
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Integri-D Contracting Atom LL#3
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Peewee AE
(2-1)
4:30 PM
vs. Ayr Flames
[O-PWAE3-F-3]
Titan Trailers Bantam AE
(2-1)
5:45 PM
vs. Ayr Flames AE
[O-B-AE3-5-A-4]
Kinsmen Midget AE
(4-2)
7:00 PM
vs. Caledonia Thunder AE
[MCRR16]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
(0-7)
8:30 PM
vs. Simcoe Warriors 2
[MB11]
Jr. Initiation Navy & Sr. initiation Green
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
6:15 PM-7:30 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
(8-1)
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-BB-A-3]
Peewee AE
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
(2-6)
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-B-BB-A-5]
Midget Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Peewee AE
(4-1)
6:15 PM
vs. Ayr Flames
[O-PWAE3-F-5]
Rotary Club Bantam LL #1
(1-4)
7:30 PM
vs. Norwich Knighthawks
[BB14]
McFarlan Rowlands Bantam Rep & Titan Trailers Bantam AE
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. Aylmer
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Aylmer
Minor Novice White
10:00 AM
vs. Waterford
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Waterford
Old Timers Peewee Rep
(5-1)
4:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-PW-BB-A-4]
Peewee AE
(3-2)
5:45 PM
vs. Ingersoll Express
[PWAERR30]
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
Cowards Bantam Girls
(3-1)
11:30 AM
vs. South Huron Sabres C
[BAND1-44]
George Burnett Atom Rep
(7-1)
12:45 PM
vs. Simcoe Warriors
[AA19]
Old Timers Peewee Rep
(5-3)
2:00 PM
vs. Ingersoll Express
[PWA20]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
(7-2)
3:15 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-B-BB-A-4]
Titan Trailers Bantam AE
(4-3)
4:30 PM
vs. New Hamburg Huskies AE
[BC15]
Morse Electric Atom AE
5:45 PM-7:00 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
(1-5)
7:00 PM
vs. Ayr Flames AE
[O-M-AE3-5-D-2]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
(0-5)
8:30 PM
vs. Simcoe Warriors 1
[MB16]
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
(6-0)
6:15 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-B-BB-TB-1]
Old Timers Peewee Rep
(3-1)
7:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-PW-BB-B-1]
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
(6-1)
6:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-AE3-E-1]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
(1-1)
7:45 PM
vs. Six Nations Blackhawks
[BB19]
Midget Rep
(2-4)
9:00 PM
vs. Simcoe Warriors
[MA24]
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Ward's Automotive Novice Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Initiation (5 and 6 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Peewee AE
9:00 AM-9:50 AM
Practice
02030405060708
Peewee AE
(2-1)
5:15 PM
vs. Ingersoll Express
[O-PW-AE3-G-2]
Titan Trailers Bantam AE
6:30 PM-7:45 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
(4-2)
7:45 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-B-BB-B-2]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
(2-3)
7:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-PW-BB-B-3]
Old Timers Peewee Rep
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
(6-3)
6:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-AE3-E-3]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
(1-3)
7:45 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-B-BB-B-4]
Midget Rep
(0-3)
9:00 PM
vs. Ayr Flames
[MA12]
Peewee AE
(1-3)
8:30 PM
vs. Ingersoll Express
[O-PW-AE3-G-4]
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Rotary Club Bantam LL #1
(4-1)
6:15 PM
vs. Simcoe Warriors 1
[BB20]
Lion's Club Bantam LL #2
(3-7)
7:30 PM
vs. Delhi Rockets 2
[BB21]
Midget Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. jr. initiation navy
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Jr. Initiation Red
Minor Novice Blue
10:00 AM
vs. Delhi
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Ingersoll
Old Timers Peewee Rep
(6-1)
4:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-PW-BB-B-5]
Titan Trailers Bantam AE
(1-5)
5:45 PM
vs. Ayr Flames AE
[BC20]
09101112131415
Ward's Automotive Novice Rep
8:15 AM-9:30 AM
Practice
Cowards Bantam Girls
11:30 AM-12:45 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
(5-2)
2:00 PM
vs. Aylmer Flames
[PWA28]
Morse Electric Atom AE
(4-4)
3:15 PM
vs. Norwich Knighthawks
[AC24]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
4:30 PM-5:45 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
(0-3)
5:45 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[O-B-AE3-5-Q3-2]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
(1-5)
7:00 PM
vs. Waterford Wildcats 1
[MB22]
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Morse Electric Atom AE
(4-0)
6:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[O-A-AE3-Q2-1]
Midget Rep & Kinsmen Midget AE
7:30 PM-9:00 PM
Shared Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:30 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
(7-1)
6:30 PM
vs. Dorchester Dragons
[O-A-BB-Q1-2]
Old Timers Peewee Rep
(0-5)
7:45 PM
vs. Dorchester Dragons
[O-P-BB-Q1-2]
Midget Rep
(1-3)
9:00 PM
vs. Twin Centre Stars
[MA06]
Kinsmen Midget AE & Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
8:30 PM-10:00 PM
Shared Practice
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Lion's Club Bantam LL #2
(2-8)
7:30 PM
vs. Norwich Knighthawks
[BB26]
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Paris
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. Paris
Minor Novice Blue
10:00 AM
vs. Burford
Minor Novice White
10:00 AM
vs. Burford
Morse Electric Atom AE
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
(1-2)
12:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[PWA25]
16171819202122
Cowards Bantam Girls
(0-4)
11:30 AM
vs. St. Marys Rock C
[BAN-A-7]
George Burnett Atom Rep
12:45 PM-2:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
(5-0)
3:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[O-A-AE3-Q2-3]
Peewee AE
(14-0)
4:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[PWAERR22]
Titan Trailers Bantam AE
(0-4)
5:45 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[O-B-AE3-5-Q3-4]
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
6:30 PM-7:45 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
(1-3)
7:45 PM
vs. Twin Centre Stars
[BC01]
Kinsmen Midget AE
(3-5)
9:00 PM
vs. Tavistock Titans AE
[MCRR37]
Rotary Club Bantam LL #1
8:30 PM
@ Caledonia
[004]
Rotary Club Bantam LL #1
8:00 AM
vs. Thamesford
[005]
Rotary Club Bantam LL #1
1:15 PM
vs. Ilderton
[036]
Hockey Mom's Peewee LL#1
8:00 AM
vs. Lambeth
[59]
23242526272829
Ward's Automotive Novice Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM
vs. Six Nations Blackhawks
[AA24]
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:15 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
[O-A-AE3-S1-1]
Kinsmen Midget AE
(4-1)
7:30 PM
vs. Delhi Rockets AE
[MCRR21]
Titan Trailers Bantam AE
9:00 PM-10:15 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
8:30 PM
vs. Huron Heat C
[BAN-A-8]
Peewee AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Rotary Club Bantam LL #1
6:15 PM
vs. Port Dover Pirates
[BB33]
Lion's Club Bantam LL #2
7:30 PM
vs. Simcoe Warriors 1
[BB34]
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Morse Electric Atom AE
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice White
10:00 AM
vs. Aylmer
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Aylmer
Cowards Bantam Girls
2:00 PM
vs. Lambeth
George Burnett Atom Rep
3:15 PM
vs. Fort Erie Meteors
[O-A-BB-S1-2]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
4:30 PM
vs. Tavistock Titans
[BB25]
Midget Rep
5:45 PM
vs. Tavistock Titans
[MA30]
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Ward's Automotive Novice Rep
8:15 AM-9:30 AM
Practice
Cowards Bantam Girls
11:30 AM
vs. West Oxford
George Burnett Atom Rep
12:45 PM
vs. Fort Erie Meteors
[O-A-BB-S1-3]
George Burnett Atom Rep
12:45 PM
vs. Aylmer Flames
[AA08]
Old Timers Peewee Rep
2:00 PM
vs. Ayr Flames
[PWA08]
Morse Electric Atom AE
3:15 PM
vs. St. George Generals
[AC02]
Morse Electric Atom AE
3:15 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
[O-A-AE3-S1-3]
Peewee AE
4:30 PM
vs. Ayr Flames
[PWAERR14]
Titan Trailers Bantam AE
5:45 PM
vs. Burford Coyotes
[BC25]
Kinsmen Midget AE
7:00 PM
vs. Burford Coyotes
[MCRR43]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
8:30 PM-9:45 PM
Game Time Slot
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM
vs. Caledonia Thunder
[AA13]
Peewee AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM
vs. Langton Leafs
[PWAERR40]
Cowards Bantam Girls
7:45 PM
vs. Huron Heat C
[BAN-A-9]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
9:00 PM
vs. Aylmer Flames
[BB05]
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:15 PM
vs. Delhi Rockets
[AC13]
View Another Team
View AllOur Sponsors
Duca Farms
Social Networking
Follow Us On
Follow Tillsonburg Minor Hockey Inc. on Twitter
- and -
Visit Tillsonburg Minor Hockey Inc. on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Tillsonburg Arena (Memorial)
45 Hardy Ave. , Tillsonburg, ON  
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Other Home Venues
Printed from tmhi.org on Wednesday, February 26, 2020 at 10:55 PM