Tillsonburg Arena (Memorial), Venues (Tillsonburg Minor Hockey Inc.)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
Cowards Bantam Girls
W (1-0)
11:30 AM
vs. St. Marys Rock C
[BAND1-46]
Old Timers Peewee Rep
W (3-0)
12:45 PM
vs. Delhi Rockets
[PWA14]
WSC Atom LL#1
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Integri-D Contracting Atom LL#3
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Peewee AE
W (2-1)
4:30 PM
vs. Ayr Flames
[O-PWAE3-F-3]
Titan Trailers Bantam AE
W (2-1)
5:45 PM
vs. Ayr Flames AE
[O-B-AE3-5-A-4]
Kinsmen Midget AE
W (4-2)
7:00 PM
vs. Caledonia Thunder AE
[MCRR16]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
L (0-7)
8:30 PM
vs. Simcoe Warriors 2
[MB11]
Jr. Initiation Navy & Sr. initiation Green
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
6:15 PM-7:30 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
W (8-1)
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-BB-A-3]
Peewee AE
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
L (2-6)
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-B-BB-A-5]
Midget Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Peewee AE
W (4-1)
6:15 PM
vs. Ayr Flames
[O-PWAE3-F-5]
Rotary Club Bantam LL #1
L (1-4)
7:30 PM
vs. Norwich Knighthawks
[BB14]
McFarlan Rowlands Bantam Rep & Titan Trailers Bantam AE
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. Aylmer
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Aylmer
Minor Novice White
10:00 AM
vs. Waterford
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Waterford
Old Timers Peewee Rep
W (5-1)
4:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-PW-BB-A-4]
Peewee AE
W (3-2)
5:45 PM
vs. Ingersoll Express
[PWAERR30]
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
Cowards Bantam Girls
W (3-1)
11:30 AM
vs. South Huron Sabres C
[BAND1-44]
George Burnett Atom Rep
W (7-1)
12:45 PM
vs. Simcoe Warriors
[AA19]
Old Timers Peewee Rep
W (5-3)
2:00 PM
vs. Ingersoll Express
[PWA20]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
W (7-2)
3:15 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-B-BB-A-4]
Titan Trailers Bantam AE
W (4-3)
4:30 PM
vs. New Hamburg Huskies AE
[BC15]
Morse Electric Atom AE
5:45 PM-7:00 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
L (1-5)
7:00 PM
vs. Ayr Flames AE
[O-M-AE3-5-D-2]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
L (0-5)
8:30 PM
vs. Simcoe Warriors 1
[MB16]
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
W (6-0)
6:15 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-B-BB-TB-1]
Old Timers Peewee Rep
W (3-1)
7:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-PW-BB-B-1]
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
W (6-1)
6:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-AE3-E-1]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
T (1-1)
7:45 PM
vs. Six Nations Blackhawks
[BB19]
Midget Rep
L (2-4)
9:00 PM
vs. Simcoe Warriors
[MA24]
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Ward's Automotive Novice Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Initiation (5 and 6 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Peewee AE
9:00 AM-9:50 AM
Practice
02030405060708
Peewee AE
W (2-1)
5:15 PM
vs. Ingersoll Express
[O-PW-AE3-G-2]
Titan Trailers Bantam AE
6:30 PM-7:45 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
W (4-2)
7:45 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-B-BB-B-2]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
L (2-3)
7:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-PW-BB-B-3]
Old Timers Peewee Rep
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
W (6-3)
6:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-AE3-E-3]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
L (1-3)
7:45 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-B-BB-B-4]
Midget Rep
L (0-3)
9:00 PM
vs. Ayr Flames
[MA12]
Peewee AE
L (1-3)
8:30 PM
vs. Ingersoll Express
[O-PW-AE3-G-4]
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Rotary Club Bantam LL #1
W (4-1)
6:15 PM
vs. Simcoe Warriors 1
[BB20]
Lion's Club Bantam LL #2
L (3-7)
7:30 PM
vs. Delhi Rockets 2
[BB21]
Midget Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. jr. initiation navy
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Jr. Initiation Red
Minor Novice Blue
10:00 AM
vs. Delhi
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Ingersoll
Old Timers Peewee Rep
W (6-1)
4:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-PW-BB-B-5]
Titan Trailers Bantam AE
L (1-5)
5:45 PM
vs. Ayr Flames AE
[BC20]
09101112131415
Ward's Automotive Novice Rep
8:15 AM-9:30 AM
Practice
Cowards Bantam Girls
11:30 AM-12:45 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
W (5-2)
2:00 PM
vs. Aylmer Flames
[PWA28]
Morse Electric Atom AE
T (4-4)
3:15 PM
vs. Norwich Knighthawks
[AC24]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
4:30 PM-5:45 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
L (0-3)
5:45 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[O-B-AE3-5-Q3-2]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
L (1-5)
7:00 PM
vs. Waterford Wildcats 1
[MB22]
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Morse Electric Atom AE
W (4-0)
6:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[O-A-AE3-Q2-1]
Midget Rep & Kinsmen Midget AE
7:30 PM-9:00 PM
Shared Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:30 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
W (7-1)
6:30 PM
vs. Dorchester Dragons
[O-A-BB-Q1-2]
Old Timers Peewee Rep
L (0-5)
7:45 PM
vs. Dorchester Dragons
[O-P-BB-Q1-2]
Midget Rep
L (1-3)
9:00 PM
vs. Twin Centre Stars
[MA06]
Kinsmen Midget AE & Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
8:30 PM-10:00 PM
Shared Practice
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Lion's Club Bantam LL #2
L (2-8)
7:30 PM
vs. Norwich Knighthawks
[BB26]
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Paris
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. Paris
Minor Novice Blue
10:00 AM
vs. Burford
Minor Novice White
10:00 AM
vs. Burford
Morse Electric Atom AE
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
L (1-2)
12:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[PWA25]
16171819202122
Cowards Bantam Girls
L (0-4)
11:30 AM
vs. St. Marys Rock C
[BAN-A-7]
George Burnett Atom Rep
12:45 PM-2:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
W (5-0)
3:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[O-A-AE3-Q2-3]
Peewee AE
W (14-0)
4:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[PWAERR22]
Titan Trailers Bantam AE
L (0-4)
5:45 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[O-B-AE3-5-Q3-4]
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
6:30 PM-7:45 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
L (1-3)
7:45 PM
vs. Twin Centre Stars
[BC01]
Kinsmen Midget AE
L (3-5)
9:00 PM
vs. Tavistock Titans AE
[MCRR37]
Rotary Club Bantam LL #1
8:30 PM
@ Caledonia
[004]
Rotary Club Bantam LL #1
8:00 AM
vs. Thamesford
[005]
Rotary Club Bantam LL #1
1:15 PM
vs. Ilderton
[036]
Hockey Mom's Peewee LL#1
8:00 AM
vs. Lambeth
[59]
23242526272829
Ward's Automotive Novice Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM
vs. Six Nations Blackhawks
[AA24]
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:15 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
[O-A-AE3-S1-1]
Kinsmen Midget AE
W (4-1)
7:30 PM
vs. Delhi Rockets AE
[MCRR21]
Titan Trailers Bantam AE
9:00 PM-10:15 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
8:30 PM
vs. Huron Heat C
[BAN-A-8]
Peewee AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Rotary Club Bantam LL #1
6:15 PM
vs. Port Dover Pirates
[BB33]
Lion's Club Bantam LL #2
7:30 PM
vs. Simcoe Warriors 1
[BB34]
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Morse Electric Atom AE
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice White
10:00 AM
vs. Aylmer
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Aylmer
Cowards Bantam Girls
2:00 PM
vs. Lambeth
George Burnett Atom Rep
3:15 PM
vs. Fort Erie Meteors
[O-A-BB-S1-2]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
4:30 PM
vs. Tavistock Titans
[BB25]
Midget Rep
5:45 PM
vs. Tavistock Titans
[MA30]
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Ward's Automotive Novice Rep
8:15 AM-9:30 AM
Practice
Cowards Bantam Girls
11:30 AM
vs. West Oxford
George Burnett Atom Rep
12:45 PM
vs. Fort Erie Meteors
[O-A-BB-S1-3]
George Burnett Atom Rep
12:45 PM
vs. Aylmer Flames
[AA08]
Old Timers Peewee Rep
2:00 PM
vs. Ayr Flames
[PWA08]
Morse Electric Atom AE
3:15 PM
vs. St. George Generals
[AC02]
Morse Electric Atom AE
3:15 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
[O-A-AE3-S1-3]
Peewee AE
4:30 PM
vs. Ayr Flames
[PWAERR14]
Titan Trailers Bantam AE
5:45 PM
vs. Burford Coyotes
[BC25]
Kinsmen Midget AE
7:00 PM
vs. Burford Coyotes
[MCRR43]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
8:30 PM-9:45 PM
Game Time Slot
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM
vs. Caledonia Thunder
[AA13]
Peewee AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM
vs. Langton Leafs
[PWAERR40]
Cowards Bantam Girls
7:45 PM
vs. Huron Heat C
[BAN-A-9]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
9:00 PM
vs. Aylmer Flames
[BB05]
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:15 PM
vs. Delhi Rockets
[AC13]
Venue Details
Google Maps
Tillsonburg Arena (Memorial)
45 Hardy Ave. , Tillsonburg, ON  
  • Current Season

    109 - 71 - 15
  • All-Time

    1209 - 875 - 269
Other Home Venues
Printed from tmhi.org on Wednesday, February 26, 2020 at 11:03 PM