Tillsonburg Arena (Memorial), Venues, Lion's Club Bantam LL #2 (Tillsonburg Minor Hockey Inc.)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 22Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28
Ward's Automotive Novice Rep
8:15 AM-9:30 AM
Practice
Cowards Bantam Girls
(0-2)
11:30 AM
vs. Mitchell Meteors C
[BAND1-45]
George Burnett Atom Rep
(9-0)
12:45 PM
vs. Twin Centre Stars
[A150]
Morse Electric Atom AE
(5-3)
3:15 PM
vs. Ingersoll Express
[AAE27]
Peewee AE
(4-3)
4:30 PM
vs. Norwich Knighthawks
[PWAE81]
Titan Trailers Bantam AE
(1-2)
5:45 PM
vs. Burford Coyotes
[BAE64]
Kinsmen Midget AE & Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
7:00 PM-8:30 PM
Shared Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:45 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Lion's Club Bantam LL #2
7:30 PM-8:30 PM
Game Time Slot
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice (7 yr old)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Morse Electric Atom AE
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Peewee AE
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
4:30 PM-5:45 PM
Practice
Dec 29Dec 30Dec 3101020304
Ward's Automotive Novice Rep
8:15 AM-9:30 AM
Practice
Cowards Bantam Girls
11:30 AM-12:45 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Peewee AE
4:30 PM-5:45 PM
Game Time Slot
Titan Trailers Bantam AE
5:45 PM-7:00 PM
Game Time Slot
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
8:30 PM-9:45 PM
Game Time Slot
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rotary Club Bantam LL #1
6:15 PM-7:30 PM
Game Time Slot
Lion's Club Bantam LL #2
L (4-6)
7:30 PM
vs. Port Dover Pirates
[BB01]
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Langton
Minor Novice Blue
10:00 AM
vs. Minor Novice White
Old Timers Peewee Rep
2:00 PM-3:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
3:15 PM-4:30 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
4:30 PM-5:45 PM
Practice
05060708091011
Ward's Automotive Novice Rep
8:15 AM-9:30 AM
Practice
Cowards Bantam Girls
11:30 AM-12:45 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
(13-1)
12:45 PM
vs. Twin Centre Stars
[AA03]
Integri-D Contracting Atom LL#3
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
(5-4)
3:15 PM
vs. Ayr Flames AE
[MCRR02]
Titan Trailers Bantam AE
4:45 PM-6:00 PM
Practice
Lion's Club Bantam LL #2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Game Time Slot
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
(1-8)
8:30 PM
vs. Langton Leafs
[MB02]
Peewee AE
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
7:30 PM-9:00 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Peewee AE
(0-2)
7:30 PM
vs. Ayr Flames
[O-PWAE3-F-1]
Old Timers Peewee Rep
6:30 PM-7:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
(2-0)
7:45 PM
vs. West Oxford Inferno C
[BAND1-43]
Midget Rep
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
(7-0)
6:15 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-BB-A-1]
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Ward's Automotive Novice Rep
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Novice LL #2 & 3E Power Novice LL #1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Morse Electric Atom AE
(2-4)
6:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
[AC08]
12131415161718
Kinsmen Midget AE
(1-4)
5:30 PM
vs. Simcoe Warriors AE
[O-M-AE3-5-A1]
Old Timers Peewee Rep
(5-1)
7:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-PW-BB-A-1]
Titan Trailers Bantam AE
(2-1)
8:15 PM
vs. Ayr Flames AE
[O-B-AE3-5-A-2]
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
George Burnett Atom Rep
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
(3-4)
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-M-BB-A-2]
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Peewee AE
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
6:30 PM-7:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
(4-1)
7:45 PM
vs. Huron Heat C
[BAND1-48]
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Kinsmen Midget AE
(5-1)
6:15 PM
vs. Simcoe Warriors AE
[O-M-AE3-5-A3]
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Sr. initiation Green
9:00 AM
vs. Ingersoll
Sr. initiation Orange
9:00 AM
vs. Ingersoll
Minor Novice Blue
10:00 AM
vs. Simcoe
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Simcoe
Midget Rep
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
4:30 PM-5:45 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
5:45 PM-7:00 PM
Practice
19202122232425
Cowards Bantam Girls
11:30 AM
vs. St. Marys Rock C
[BAND1-46]
Old Timers Peewee Rep
(3-0)
12:45 PM
vs. Delhi Rockets
[PWA14]
WSC Atom LL#1
2:00 PM-3:15 PM
Practice
Integri-D Contracting Atom LL#3
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Peewee AE
(2-1)
4:30 PM
vs. Ayr Flames
[O-PWAE3-F-3]
Titan Trailers Bantam AE
(2-1)
5:45 PM
vs. Ayr Flames AE
[O-B-AE3-5-A-4]
Kinsmen Midget AE
(4-2)
7:00 PM
vs. Caledonia Thunder AE
[MCRR16]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
(0-7)
8:30 PM
vs. Simcoe Warriors 2
[MB11]
Jr. Initiation Navy & Sr. initiation Green
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
6:15 PM-7:30 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-BB-A-3]
Peewee AE
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
7:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-B-BB-A-5]
Midget Rep
9:00 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-M-BB-A-4]
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Old Timers Peewee Rep
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM
vs. Ayr Flames
[O-PWAE3-F-5]
Rotary Club Bantam LL #1
7:30 PM
vs. Norwich Knighthawks
[BB14]
McFarlan Rowlands Bantam Rep & Titan Trailers Bantam AE
7:00 AM-7:50 AM
Shared Practice
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Aylmer
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. Aylmer
Minor Novice White
10:00 AM
vs. Waterford
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Waterford
George Burnett Atom Rep
2:00 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-BB-A-5]
Kinsmen Midget AE
3:15 PM
vs. Simcoe Warriors AE
[O-M-AE3-5-A5]
Old Timers Peewee Rep
4:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-PW-BB-A-4]
Peewee AE
5:45 PM
vs. Ingersoll Express
[PWAERR30]
262728293031Feb 01
Cowards Bantam Girls
11:30 AM
vs. South Huron Sabres C
[BAND1-44]
George Burnett Atom Rep
12:45 PM
vs. Simcoe Warriors
[AA19]
Old Timers Peewee Rep
2:00 PM
vs. Ingersoll Express
[PWA20]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
3:15 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
[O-B-BB-A-4]
Titan Trailers Bantam AE
4:30 PM
vs. New Hamburg Huskies AE
[BC15]
Kinsmen Midget AE
7:00 PM
vs. Delhi Rockets AE
[MCRR21]
Midget Rep
8:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-M-BB-A-6]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
8:30 PM
vs. Simcoe Warriors 1
[MB16]
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice Red
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Titan Trailers Bantam AE
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-AE3-E-1]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
7:45 PM
vs. Six Nations Blackhawks
[BB19]
Midget Rep
9:00 PM
vs. Simcoe Warriors
[MA24]
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Ward's Automotive Novice Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Initiation (5 and 6 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Peewee AE
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Peewee AE
5:45 PM
vs. Langton Leafs
[PWAERR40]
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
George Burnett Atom Rep
4:00 PM
vs. Six Nations Blackhawks
[AA24]
Old Timers Peewee Rep
5:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[PWA25]
Morse Electric Atom AE
6:30 PM
vs. Langton Leafs
[AC19]
Titan Trailers Bantam AE
7:45 PM
vs. Ayr Flames AE
[BC20]
Ostrander's Funeral Home Midget LL #1
9:00 PM-10:00 PM
Game Time Slot
Sr. initiation Green & Sr. initiation Orange
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Jr. Initiation Navy & Jr. Initiation Red
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Sr. initiation Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
McFarlan Rowlands Bantam Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Minor Novice Red & Minor Novice Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Minor Novice White
5:15 PM-6:15 PM
Practice
George Burnett Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Cowards Bantam Girls
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
6:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-AE3-E-3]
McFarlan Rowlands Bantam Rep
7:45 PM
vs. Tavistock Titans
[BB25]
Midget Rep
9:00 PM
vs. Tavistock Titans
[MA30]
Kinsmen Midget AE
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Morse Electric Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Lion's Club Bantam LL #2
7:30 PM
vs. Delhi Rockets 2
[BB21]
Preschool (4 yr old)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Jr. Initiation Red
9:00 AM
vs. jr. initiation navy
Jr. Initiation Navy
9:00 AM
vs. Jr. Initiation Red
Minor Novice Red
10:00 AM
vs. Ingersoll
Minor Novice Blue
10:00 AM
vs. Delhi
Morse Electric Atom AE
2:00 PM
vs. Caledonia Thunder
[O-A-AE3-E-5]
Peewee AE
5:45 PM
vs. Aylmer Flames
[PWAERR47]
View Another Team
View AllOur Sponsors
Social Networking
Follow Us On
Follow Tillsonburg Minor Hockey Inc. on Twitter
- and -
Visit Tillsonburg Minor Hockey Inc. on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Tillsonburg Arena (Memorial)
45 Hardy Ave. , Tillsonburg, ON  
  • Current Season

    2 - 5 - 0
  • All-Time

    2 - 5 - 0
Other Home Venues
Printed from tmhi.org on Tuesday, January 21, 2020 at 12:39 PM